height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=3090403547948578&ev=PageView&noscript=1" />


17. LISTOPAD
Den boje za svobodu a demokracii

Chcete srozumitelně vysvětlit důvod tohoto svátku dětem?

Děti předškolního i mladšího školního věku bývají přirozeně zvídavé a zajímá je, co se děje okolo nich. Jenže zrovna tento státní svátek je k uchopení docela těžký... Jak vysvětlit pojmy svoboda, demokracie, demonstrace? Jaké aktivity zvolit, aby to nebyly jen abstraktní pojmy. Co jim vyprávět a jaké činnosti a materiály k tomu použít? A jak to celé udělat, aby společný čas byl zábavný pro ně i pro Vás?
Přečtěte si můj sešit 17. LISTOPAD: Den boje za svobodu a demokracii, který je nabitý podklady k zajímavým činnostem.

NAPSALA JSEM PRO VÁS EBOOK, KDE SE S VÁMI PODĚLÍM O OVĚŘENÉ AKTIVITY, KTERÉ VAŠE DÍTĚ ZAUJMOU.

  • Ukáži Vám, jak vyprávění o státním svátku využít k dalším činnostem.
  • Nabídnu Vám pracovní listy, poskytnu text vhodný pro děti předškolního věku, a hlavně zásobník zábavných aktivit a námětů k tvoření.
  • Mimo jiné získáte i praktické rady, jak při práci s dětmi postupovat, na co si dát pozor.

Jmenuji se Hanka a jsem učitelka. Pro mnoho lidí je to diagnóza. Pro mě bezva práce. Už jako malá jsem měla ráda děti, pohádky, tvoření a objevování. V této profesi je obsaženo vše. 

Ohromně mě baví připravovat program pro děti, hledat inspiraci, vymýšlet nové aktivity a ideálně vše propojit pohádkou, příběhem, říkačkou, písničkou nebo prostě tématem. To je totiž to, co děti zaujme, rády se účastní a jen tak mimochodem se dozvídají nové věci, procvičují, co jim ještě moc nejde, nebo se něco nového naučí. Taková škola hrou v praxi.

Mám dlouholeté zkušenosti v práci s dětmi, jako učitelka, vychovatelka, vedoucí na táborech, au-paire a teď i jako maminka. Velmi mě baví vymýšlet zajímavý program pro děti, který je nejen zabaví, ale také něco nového naučí. A právě takové ucelené programy nabízím i Vám, dalším maminkám, babičkám, tetičkám i třeba paním učitelkám, které nemají času nazbyt. Hledat inspiraci z různých zdrojů je časově náročné, a vy díky mým souborům aktivit, můžete tento čas využít rovnou ke hře s vašimi nejmilejšími.

Co v eSešitu najdete?

Ušetřete váš drahocenný čas!

S mým souborem aktivit ke státnímu svátku ušetříte čas. Vyhnete se hodinám stráveným na internetu a hledání vhodných aktivit.  už to udělala za Vás.

V mém eSešitu je mnoho aktivit, které zaměstnají vaše dítko od hlavy až po paty a ještě si spolu užijete spoustu zábavy. 

A možná si vysloužíte od Vašeho dítka i slova chvály, ačkoliv rozzářená očka a smysluplně strávený společný čas jsou dostatečnou odměnou!

Jaká je cena eSešitu?

Zaváděcí cena tohoto materiálu je 129Kč. 

Za cenu vstupenky do zábavního parku, či herny, získáte návod na aktivity, kterými si ozvláštníte klidně celý týden a můžete je využívat opakovaně.

129 Kč

Napadá Vás, že byste si takový program dokázali sestavit sami? Že je podobných nápadů plný internet? 

Ano! Nepochybně byste to dokázali. Ale strávili byste na internetu a v knihách několik hodin… Já strávila sepsáním sešitu desítky hodin a předkládám vám výsledek. Tady máte vše, za částku podobnou hodinové mzdě předškolního pedagoga, nebo třeba chůvy. Já už aktivity sepsala za vás a k nim připojila mé zkušenosti, tipy a autorské pracovní listy.

A co když se vám eSešit nebude líbit? Nebude splňovat Vaše očekávání? Jednoduše se mi ozvete a já Vám vrátím peníze! Byla bych ráda, aby má práce pomáhala na správných místech, aby to nebyla jen další položka v souborech vašeho počítače. A proto Vám poskytuji 14 denní garanci vrácení peněz od zakoupení.

Podívejte se, co na materiály říkají ostatní.
Recenze postupně doplňuji...

Moc děkuji za zpracování tohoto nelehkého tématu. Už pár týdnů přemýšlím, jak nejlépe svým dětem téma svobody a demokracie předat. Váš e-sešit mi určitě moc pomůže (jak jsem ho zatím prolétla). Mám už Váš sešit o 28. říjnu a v přípravě z něj také vycházím. Děkuji
Radka Manová
učitelka MŠ
Mohu doporučit. Dceru nejvíce bavily pracovní listy a moc hezky jsme si popovídaly o svobodě a jejich symbolech. Myslím, že e-book lze využít dal, ne jen 17.listopadu. V tuto chvíli je potřeba dětem pomáhat pochopit souvislosti a samy si utřídit priority a myšlenky. Díky ✌️
Verča Humlová
učitelka MŠ a maminka
Když se mě kluci 5 a 7let vyptávali, proč je 17.listopadu státní svátek a co že se to dělo... jakou jsem měla radost, když jsem objevila zpracovaný E-Book od @Hanakropackova na toto téma! Jsou v něm popsány ty nejdůležitější okamžiky této doby - jednoduše, srozumitelně a stručně. Navíc na konci každé kapitoly jsou tipy nejen na lákavé tvoření a zábavu s dětmi, ale i knížky a odkazy na další využití a inspiraci. Nedílnou součástí jsou pracovní listy k vytištění s jednoduchými úkoly pro děti. Dovolím si tvrdit, že se k ebooku a aktivitám v něm budeme vracet i po 17. listopadu. Kluky toto téma bavilo, vyptávali se. U pohybových her jsme se nasmáli, zazpívali si... A to je to hlavní - užít si vědomě čas spolu. Tak hurá do toho! 🙂
Olga Rojíčková Merendová
máma kluků 5 a 7 let
Moja 4 ročná dcérka má vo zvyku pýtať sa otázky, ktoré by som v jej veku veru nečakala. Napríklad pred pár dňami, keď som jej hovorila, že nemôže ísť do škôlky lebo je sviatok. Otázku čo je to sviatok už máme za sebou a očakávala som aj, že aký sviatok. Ale naivne som si myslela, že odpoveď Deň boja za slobodu jej bude stačiť a nebude to ďalej riešiť. Veeeľky omyl a pri odpovediach som sa teda dosť zapotila. Ako túto tému predostrieť tak malému dieťaťu aby pochopila a zároveň aby som nezapásala nejakú nechcenú myšlienku? Potom sa mi do rúk dostal tento pracovný zošit presne šitý na mieru. Niektoré veci sú pre staršie decká, čo je super, pretože využijeme aj ďalšie roky. Je tu pekne načrtnuté ako sa o slobode, demokracii, komunizme rozprávať jednoducho a zároveň výstižne s malými deťmi. V zošite je aj veľa externých odkazov na videá a knihy o danej téme, ktoré sme pred tým nepoznali a asi by sme s k nim ani tak ľahko nedostali. Videá sme si samozrejme hneď pozreli a rozprúdila sa ďalšia diskusia. Aktivitky na konci zošitu zabavili na niekoľko desiatok minút a budeme sa k nim určite vracať. Veľmi pekne ďakujem za tento zošit. Hravou formou ponúka možnosti ako sa s deťmi rozprávať o našej histórii, aj o možno ťažších témach na ktoré nie vždy vieme, ako citlivo reagovať.
Materiál je skvěle zpracovaný. Je pravda, že toto abstraktní téma je dost těžké, ale myslím, že jsi to zvládla pěkně. Aktivity rozmanité. Užasné. A spoustu odkazů, že člověk nemusí nic dohledávat bokem.
Pája Vybíralová
učitelka na rodičovské "dovolené"
Čtu eSešit a pecka! Už u úvodu se mi chtělo brečet. Díky za zpracování tohoto svátku, určitě se mi materiály budou hodit.
Martina Šulcová
učitelka MŠ

Stále váháte?

Mrkněte se na materiály k 28. ZÁŘÍ: Svatý Václav, které jsou ke stažení zdarma. 

A pak neváhejte a zkuste sešit i k aktuálnímu státnímu svátku!

Objednejte si eSešit 17. listopad: Den boje za svobodu a demokracii.Potřebujete pomoci s objednávkou?

Napište mi na info@hanakropackova.cz.

Ráda Vám pomohu a poradím!

© 2021 17. listopad: Den boje za svobodu a demokracii                                                                                        Kontakt     /    Obchodní podmínky     /   Ochrana osobních údajů