height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=3090403547948578&ev=PageView&noscript=1" />

Hanka Kropáčková

Balíme na dovolenou

Máte rádi seznamy? Já jo! Jsem hotový blázen do seznamů. Mám seznam jak nás zabalit na hory, do kempu, na leteckou dovolenou… A mívala jsem seznam i na to, co vše potřebuju s miminem, když jedeme na týden k rodičům 😀 Protože vím, že spoustu lidí okolo mě ocení seznam, který udělá někdo za ně, mám tu pro vás ten náš, na letní leteckou dovolenou ke stažení. Berte ho prostě jako základ, ze kterého si některé věci vyškrtáte, jiné zase dopíšete. Ale mít kostru je fajn, ne?

Krom seznamu, který je volně ke stažení na konci článku, jsem Vám tu sepsala pár tipů, které by se Vám na cestě na dovolenou s dětmi mohly hodit. Aneb vyzkoušeno a poučeno za Vás 🙂

Jo a prosím Vás, toto není článek pro rodiny, které jsou schopné se všichni sbalit do příručního zavazadla! Před těmi hluboce smekám a  obdivuju je! Ale to já úplně neovládám, takže je to taková ta maminkovská klasika, aneb co by, kdyby.

NÁHRADNÍ OBLEČENÍ DO LETADLA

Víte co, náhradní oblečení pro děti a jejich nehody Vás asi napadne, jenže pro sebe? Zabalit si o triko navíc pro sebe, na to leckterý rodič zapomene. Nedělejte to! Na fotce vpravo vidíte kterak v letadle sedím v letním pyžamku a bylo mi docela chladno, kromě toho jsem vypadala jako blázen 😀 Jako já mívám jednu sadu oblečení vždy u sebe, ale tady se Mařence podařilo zlít mě pitím hned po vzletu. OK, převlékla jsem se. Jenže neuplynuly ani dvě minuty a ona mě polila novým pitím, včetně spodních kalhotek! V tu chvíli jsem byla ráda za pyžamo, které jsem měla ještě před pár hodinami na sobě a už jsem neměla čas před transferem znovu otevírat velký kufr. Alespoň legíny mi během letu jakš takš uschnuly, abych nemusela absolvovat cestu po letišti v gaťkách od pyžama 🙂

CO DO KABINOVÉHO A CO DO ODBAVENÉHO ZAVAZADLA?

Logicky si berete do kabinového zavazadla cennosti, peníze, doklady, léky a to, co zkrátka potřebujete mít celou cestu při sobě. Ale vyšetřete si i trochu místa na oblečení. Představte si situaci, kdy se vám ztratí nebo opozdí zavazadlo a vy zůstanete na dovče jen s příručákem!

Uff… Jako nemoct si jít ani zaplavat, páč nemám plavky, nebo chodit několik dní v propoceným tričku, nic moc. Jo jsou destinace, kde si z fleku koupíte novou garderóbu, ale taky ty, kde dostat se do nějakého obchodu není otázkou pár minut, navíc to není to, co byste rádi po několikahodinové cestě okamžitě řešili…

Takže do příručního zavazadla patří minimálně jedno oblečení do předpokládaných povětrnostních podmínek cílové destinace (abybychom se nepařili v dlouhém oblečení v tropech), malý opalovací krém (v povolených mililitrech), plavky (pokud jedu za koupačkou) a kartáček na zuby s pastou. Prostě to, co bychom mohli potřebovat bezprostředně po příletu a nemuseli se kvůli tomu hrabat ve velkém kufru někde na recepci. (Existuje možnost, že vás okamžitě neubytují.)

KRÁLOVSKÉ DĚLENÍ

Mít kufry hezky rozdělené podle osob, jeden pro rodiče, druhý pro děti; nebo jeden na oblečení, druhý na vše ostatní, to je krásná myšlenka… 

Jenže opět, kufr se může ztratit! Existuje možnost, že se ztratí jeden. A pak bude hezké, že tatínek má na každý večer nový outfit, kdežto z jediných šatů vašeho děťátka by se dal přečíst jídelníček. 

Zkrátka nakombinujte to. Nemusí to být hned všechno půl na půl. Alespoň něco. My to máme tak, že manžel má v kufru krom svého oblečení, plavacích pomůcek, léků a dalších věcí i jednu/dvě sady oblečení ostatních členů posádky. V mém kufru je zase, kromě mého a holek oblečení, jedna sada jeho.

KOPÍRUJTE, UKLÁDEJTE

Když už jsme u těch ztrát. Ztratit se Vám může vše. Nebo to může někdo ukrást… Je fajn být i na toto připraven. Zkopírujte si své doklady (Pasy, zdravotní pojištění apod.). Scan si nechte uložený v emailu, do kterého se dostanete odkudkoliv. Mimo to, se vám kopie mohou hodit pro cestování, poskládaný papír se vám snadněji vleze do kabelky a originální doklad si necháte v trezoru v ubytování. Není od věci si do emailu uložit postup při zcizení platební karty apod.

POLŠTÁŘEK A "DEČIČKA"

Přemýšlejte nad několikerým využitím jedné věci, čímž ušetříte prostor. V letadle se můžete přikrýt jednoduše bundou. Ale děti můžete přikrýt třeba plážovým UV pončem (pokud nemáte malé závisláky na vlastní plyšové dece, jako máme my :D). A zvažte i polštářek, děti je fajn něčím vypodložit, já to dělala většinou poskládaným oblečením. Ale nedávno jsem na sítích viděla tip na povlak na polštář, do kterého poskládáte bundu, nebo náhradní oblečení. Dva v jednom. Nebo prostě věci, které byste beztak všude ztráceli (jako bundy, mikiny, čepice apod. které děti postupně odhazují dejte do plátěné tašky, nic nezapomenete a jako polštářek také poslouží. Navíc plátěná taška se vždy na něco hodí.

A TEĎ TY SLIBOVANÉ ODKAZY:

Krásnou dovolenou ♥

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *