height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=3090403547948578&ev=PageView&noscript=1" />

Hanka Kropáčková

Jarní tvoření pro prťata, aneb trénování stříhání

Jaro klepe na dveře a za krátkou chvíli už budeme moci s dětmi pozorovat probouzející se přírodu a první kvítka. Dnešní tvořivá inspirace je vhodná pro děti každého věku, ty starší vše zvládnou samy a budou mít za chvíli hotovo, ty mladší si protrénují stříhání a budou mít radost z hmatatelného výsledku, protože u těchto kytiček stačí prostě úplné základy stříhání.

Asi to znáte když se dítko jakš takš naučí držet nůžky, rádo experimentuje. Ani tak nejde o výsledek jako o proces. A tak často přestřihuje proužky, malé papírky a hlavně nastřihává kde co. Když se učila stříhat Rózka, měli jsme doma miliony papírů nastřihaných po obvodu kolem dokola. A tehdy mě napadly tyto kytičky.

Dítko dostane k dispozici několik koleček z papírů, různých barev a různých velikostí. na pomoc si můžete vzít třeba různé velikosti hrnečků a skleniček a obkreslit je. A pak se stříhá. Lépe řečeno nastřihává, po obvodu, jako by to dělalo s celým listem papíru, jen tady je to jiný formát. Nevadí, když někde přestřihne celé kolečko, nebo sem tam ustřihne celou část. Až se kolečka budou lepit dohromady, snadno se to zakamufluje horním středem bez nástřihů. Já použila kytičky z raznice, vy ale můžete nalepit úplně obyčejné malé kolečko. K dotvoření lze přilepit ještě lísteček. 

Hotovou kytičkou můžete zdobit kde co. Udělat přáníčko. Namalovat louku a na ní kytičky nalepit. Dát si kytičky na lednici, na nástěnku. Fantazii se meze nekladou. A jako bonus při tvoření můžete nenásilnou formou trénovat barvy a velikosti („Vybral sis červené kolečko, to je větší něež to žluté, viď?“ apod.). Tak hurá do toho 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *