height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=3090403547948578&ev=PageView&noscript=1" />

Hanka Kropáčková

Divadlo doma – Mášenka a tři medvědi

Takové domácí divadlo nám děti doma představují dennodenně. Někdy to jsou humoresky, někdy spíš tragédie 🙂  A co u Vás? Máte to podobně?

Ale dnes se podíváme na trochu jiné divadlo. Na loutkové divadlo, které se stane základem pro další hraní, aktivity a třeba i tak trochu učení. To je s nadsázkou, protože malé děti se toho přeci nejvíce učí hrou, pozorováním a nápodobou.

Já jsem si hraní pohádek, jako základ programu, velmi oblíbila při své práci ve školce, protože je to něco, co zaujme hodně dětí. Znáte to, některé rády tvoří, jiné čtou, staví z kostek nebo lumpačí, ale divadýlko baví skoro všechny.

 

A na takový příběh můžete nabalit spoustu dalších aktivit, které najednou získají punc něčeho zvláštního a pohádkového. Prostě pohádka je jedna z nejlepších motivací. A funguje.

Přiznám se, že doma jsem dřív holkám hrála divadlo málo. Občas jsme zahráli večer stínové, to je bavilo moc a mé ostatní „inscenace“ znaly ze školiček, kam chodily „do práce“ se mnou. Ale doma jsem je trochu šidila. Prostě kovářovic kobyla…

Jenže nastala korona doba, všechny ty karantény, lockdowny a omezení a doma jsme byli víc, než je zdrávo. A já se snažila vymýšlet kde co, jen abych je zabavila a aby se ty mé dvě cácorky nudou nepomlátily navzájem, nebo společně neotočily byt vzhůru nohama. A pak mě to trklo, proč nehrát divadlo i doma? A tak jsme to zkusili.

Zahrála jsem jim Mášenku a tři medvědy. Přála bych Vám vidět ty zaujaté obličejíky! Ty grimasy. A ani nedutaly. Tak tudy vede cesta!

A když jsem si s kamarádkami sdělovaly karanténní střípky, zjistila jsem, že divadlo je taková neznámá. Prostě moc maminek nenapadne. Některé se stydí. Některé zase nechtějí, protože je s tím přece moc práce. A té už máme všechny tak dost. Ale divadla je škoda.

Proto jsem se rozhodla vytvořit takový návod, manuál jak na to. Jak na domácí divadlo a následné hraní. Vzala jsem hned tuto první a ověřenou pohádku a zpracovala o ní eBook Mášenka a tři medvědi. A teď jej nabízím všem, kteří by chtěli zkusit něco nového, ale i těm kteří by divadlo dětem zahrát chtěli, ale nemohli se rozhoupat.

Co Vám tento eBook přinese?

  • Šablony loutek
  • Text pohádky
  • Autorské pracovní listy
  • Spoustu typů na následné činnosti s dětmi, které budou rozvíjet jejich schopnosti (např. předčtenářské, předmatematické, jemnou i hrubou motoriku aj.)

A k čemu Vám to bude?

Jednoduše k tomu abyste si s dětmi užili smysluplný čas, ale zároveň se kvůli tomu nesedřeli. Čti, nestrávili kvůli tomu hodiny vyhledáváním aktivit na internetu.

Tady ode mě to máte jako na dlani. Vše přichystané, sepsané, jen vytisknout. Pokud bude o takový materiál zájem, mám už hlavu plnou nápadů jak připravit další pohádky.

A hlavně doufám, že to bude Vás i Vaše děti bavit 😉

Tak co, jdete do toho se mnou?

Vyzkoušeno? Mám pro vás další pohádku!

>> TŘI MALÁ PRASÁTKA <<

Pro milovníky této pohádky jsem sepsala obsáhlý eBook s 29 aktivitami, šablonami loutek, textem, autorskými pracovními listy …

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *